escaras en ancianos

Skale u osób starszych | Czym oni są i jak je traktować?

Biegi, znane również jako Wrzody ciśnieniowe albo odleżynySą to zmiany skóry i tkanki leżące u podstaw przez trwałe ciśnienie lub tarcia w obszarach ciała, które podlegają stałym ciśnieniu. Ogólnie, Rozwijają się u ludzi o ograniczonej mobilności i pozostają siedzące lub przyzwyczajeni przez dłuższy czas bez regularnej zmiany pozycji. Z tego powodu Łuski w podeszłym wieku

Zwykle pojawiają się w obszarach ciała z obfitami kości, takimi jak Coxis, Obcasy, łokcie, łokcie i uszy. Długotrwałe ciśnienie na te punkty może zmniejszyć przepływ krwi do skóry i tkanek, co może prowadzić do powstawania wrzodu. Oprócz Presja, tarcia i wilgoć mogą również przyczynić się do rozwoju mięsa.

Mogą różnić się grawitacją, od zmian powierzchniowych skóry po głębokie wrzody, które wpływają na mięśnie i kości. Mogą być bolesne, trudne do wyleczenia i zwiększenia ryzyka infekcji. Osoby o ograniczonej mobilności, takie jak osoby ograniczone w łóżku lub wózku inwalidzkim, starsi dorośli i osoby z przewlekłymi schronami mają Większe ryzyko rozwoju biegów. Zapobieganie jest niezbędne i należy podjąć środki w celu złagodzenia ciśnienia w podatnych obszarach i utrzymania skóry w czystości i suchym. Jeśli escara jest podejrzana lub wykryta, ważne jest, aby szukać odpowiedniej pomocy medycznej do oceny i leczenia.

Łuski w podeszłym wieku

Jak traktować siszai?

On Leczenie silników Zależy to od nasilenia wrzodu i ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Zasadniczo celem leczenia jest zmniejszenie presji na dotknięty obszar, Promuj gojenie się skóry I Zapobiegać infekcji. Oto kilka typowych środków, które można podjąć w celu leczenia ciała:

  1. Złagodzić presję: Ważne jest, aby złagodzić nacisk na dotknięty obszar, aby umożliwić lepsze krążenie krwi i promować gojenie. Może to wiązać się z często zmieniającymi się pozycjami, stosowaniem specjalnych materacy lub poduszek, które zmniejszają ciśnienie w dotkniętych obszarach i unikają tarcia i wilgotności skóry.
  2. Czyszczenie i opieka nad skórę: Utrzymanie czystej i suchej skóry jest niezbędne, aby zapobiec infekcjom i promowanie gojenia. Skórę należy delikatnie czyszczyć ciepłą wodą i miękkim mydłem, unikając energicznego wcierania. Kremy lub płyny zalecane przez pracownika służby zdrowia można zastosować, aby skóra była nawodnienie i ochrona.
  3. Zmiany w jedzeniu: Zrównoważona i odpowiednia dieta w białkach, witaminach i minerałach może pomóc promować gojenie się pęknięć. Dietetyk lub pracownik służby zdrowia może dostarczyć określone wytyczne żywieniowe zgodnie z potrzebami pacjenta.
  4. Miejscowe zabiegi: W niektórych przypadkach można zastosować kremy lub maści miejscowe, takie jak kremy lub produkty zawierające pieniądze, aby promować gojenie się skóry. Jednak przed użyciem jakiegokolwiek produktu aktualnego zawsze powinieneś postępować zgodnie z orientacją pracownika służby zdrowia.
  5. Terapia powietrza lub wodna: W niektórych sytuacjach terapia powietrza lub wodna może być stosowana do czyszczenia i stymulowania gojenia ciała. Zabiegi te są zwykle wykonywane w środowisku medycznym i wymagają nadzoru pracownika służby zdrowia.
  6. Antybiotyki: Jeśli infekcja jest podejrzana lub potwierdzona, można przepisać antybiotyki w celu jej leczenia.

 

Ważne jest, aby pamiętać, że Leczenie silników Musi być zindywidualizowany i nadzorowany przez pracownika służby zdrowia, jako lekarz lub specjalista ds. Opieki rany. W poważniejszych przypadkach mogą być wymagane bardziej zaawansowane procedury medyczne, takie jak Nekrotyczna podmuchanie tkanki, terapia u podczesteczka albo przeszczepy skóry. Zapobieganie jest najlepszą strategią w obsłudze upadków, dlatego ważne jest, aby podjąć środki, aby zapobiec ich wyglądowi, szczególnie u osób z ograniczoną mobilnością lub zagrożonych.

Czy potrzebujesz specjalnego leczenia u osób starszych?

Tak Łuski w podeszłym wieku Wymagają specjalnego podejścia do leczenia, ponieważ starsi dorośli mogą mieć Bardziej krucha skóra I Mniejsze zdolności leczenia w porównaniu z młodszymi ludźmi. Ponadto starsi często mają dodatkowe czynniki ryzyka, takie jak ograniczona mobilność, zmniejszenie percepcji sensorycznej i przewlekłe problemy zdrowotne, które mogą wpływać na zapobieganie i obsługę rzemiosła.

 

W kontaktach z Łuski w podeszłym wieku, należy wziąć pod uwagę następujące rozważania:

  1. Zapobieganie: Zapobieganie ma kluczowe znaczenie w radzeniu sobie z upadkami u osób starszych. Należy podejmować środki, aby uniknąć pojawienia się strzałów, takich jak upewnienie się, że starsi zmieniają pozycje, aby złagodzić ciśnienie w podatnych obszarach, używać materacy lub specjalnych poduszek, aby zmniejszyć ciśnienie, utrzymać skórę w czystości i suchej Starsi mają zrównoważoną i odpowiednią dietę w białkach, witaminach i minerałach, aby sprzyjać gojeniu skóry.
  2. Ocena i właściwe zarządzanie: Jeśli escara zostanie wykryta u starego człowieka, ważne jest, aby szukać odpowiedniej pomocy medycznej w sprawie właściwej oceny i zarządzania. Pracownicy służby zdrowia, tacy jak lekarze, pielęgniarki lub specjaliści od ran, mogą ocenić nasilenie wrzodu i określić odpowiednie podejście do leczenia, które może obejmować zmiany w pozycji pacjenta, czyszczenie i opiekę nad skórą, stosowanie produktów miejscowych, zmiany w zmianach, zmiany w żywność i inne konkretne metody leczenia zgodnie z sytuacją kliniczną pacjenta.
  3. Kompleksowe zarządzanie: W wielu przypadkach obsługa ciała starszego implikuje kompleksowe podejście, które dotyczy nie tylko samego wrzodu, ale także innych czynników ryzyka i schorzeń pacjenta. Na przykład może być konieczne poradzić sobie z problemami mobilności, odżywiania, nietrzymania moczu, cukrzycy lub innych schorzeń, które mogą wpływać na gojenie się skóry i zapobieganie pojawieniu się nowych palców.
  4. Współczująca opieka: Osoby starsze mogą doświadczać bólu, udręki emocjonalnej i obniżonej jakości życia z powodu naruszonych i innych problemów zdrowotnych. Dlatego ważne jest, aby zapewnić współczującą opiekę i koncentrować się na osoby, biorąc pod uwagę fizyczne, emocjonalne i psychospołeczne potrzeby pacjenta.

 

Krótko mówiąc, leczenie Łuski w podeszłym wieku Wymaga to wyspecjalizowanego i współczującego podejścia, które dotyczy czynników ryzyka i schorzeń w zaawansowanym wieku. . zapobieganie, ocena i odpowiednie zarządzanie, kompleksowe zarządzanie i współczująca opieka Są to ważne aspekty, które należy wziąć pod uwagę w leczeniu ciała w populacji starszych osób dorosłych. Konsultowanie z wykwalifikowanymi pracownikami służby zdrowia jest niezbędne do odpowiedniego i bezpiecznego podejścia w zarządzaniu Łuski w podeszłym wieku.